WSPIERAMY

EKO
NGO

INSTYTUT PÓŁNOCNY IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • INSTYTUT PÓŁNOCNY IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W OL...

Andrzejki z The Painkillers

WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA
Dobra muzyka i szczytny cel. Byliśmy na Andrzejkach Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej.

Piosenki znane i lubiane, mocne brzmienia i okazja do spotkań z kolegami i koleżankami z branży. Andrzejkowy koncert The Painkillers zgromadził niemal wszystkich członków Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej. „Lekarze oprócz tego, że są lekarzami, są również ludźmi i potrzebują, jak każdy człowiek, rozrywki. Taka impreza jest idealnym miejscem, żeby w atmosferze luźnej i nieskrępowanej i też przy okazji w jakimś dobrym celu się spotkać, pobawić” - mówi prof. dr hab. n. med. Sergiusz Nawrocki, prorektor ds. Collegium Medicum UWM. „Zawsze jesteśmy otwarci na spotkania poza szpitalem, wtedy, kiedy mamy luźną głowę i spokojne myśli” - dodaje dr hab. n. med. Leszek Gromadziński, profesor UWM i dziekan Wydziału Lekarskiego olsztyńskiej uczelni.

Zespół The Painkillers to jeden z dwóch zespołów muzycznych, w których skład wchodzą utalentowani muzycznie lekarze z Warmii i Mazur. Wykonuje przede wszystkim muzykę z lat 80. i 90. „Gramy to, co wszyscy znamy, lubimy. Dużo utworów polskich, zagranicznych, sięgniemy też to lat 70, będzie trochę nowoczesności, ale generalnie to są nasze, muzyczne klimaty” - mówi Adam Biały z zespołu The Painkillers.

Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska chętnie integruje się podczas różnych spotkań i wydarzeń. Lekarze przyznają, że jest to forma odskoczni i świetna okazja do naładowania akumulatorów przed pracowitym sezonem. „Po to są takie spotkania, żebyśmy mogli się integrować, nie tylko pracować w szpitalu. Potrzebujemy momentami wytchnienia, rozrywki, ale właśnie też rozmów i możliwości poznania się” - podkreśla lek. dent. Anna Lella, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej.

Tegorocznemu koncertowi towarzyszył szczytny cel – zbiórka pieniędzy dla powstającego stacjonarnego hospicjum dla dzieci. „To wielka potrzeba, która jest w naszym regionie, bo nie ma takiej stacjonarnej placówki medycznej. Caritas od ponad 20 lat zajmuje się chorymi dziećmi w domach, tymi umierającymi i tymi długotrwale chorymi, widzimy potrzebę miejsca, w którym te dzieci, te rodziny będą miały wsparcie” - mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.